Blog Widget by LinkWithin

4 Ağustos 2009 Salı

Spil'in eteklerine doğru#1Bir yaz gecesi nelere gebe? Demin evde sıkılıp "eeaah yeter la" deyip de adımımı sokağa atmamla Taps'ten çıkıp evine yol alan Rıza Çalımbay'ı gördüm. Aklımda da gara gidip benden önce Manisa biletini alan babama nazire yapıp tren biletini almak var. Ben maç derdindeyim, o gündüz İzmir'e gidip denize girmek derdinde. Bizim gibi cefakar taraftar takımının peşinden kıt kanaat koşarken babam gibi "çekirdekçi tayfa" olarak da adlandırılan bir grup insan da böyle denize girmek gibi garip amaçlarla deplasmana gidiyor. Hayır yarın bir gün UEFA elemesine kalıp İsviçre takımıyla eşleşsek "Ben Alpler'e kaymaya gidiyorum" diye gelecek adam. O derece :)

Konumuzdan şaşmayalım. Tramvay yolu üzerinde Rıza Çalımbay'ı sıkıştırdığım gibi "Manisa biletini almaya gidiyorum hocam. Peşinizdeyiz" dedim. "İyi geceler" dedi. Delinin ne zaman nerede insanı bulacağı hiç belli olmaz :) Gara gittim, gişe kapalı. Zaten paralar da suyunu çekmek üzere. Bilet işini maaş sonrasına bırakıp eve dönüyordum ki genç oyuncu Doğa Kaya'yı gördüm Doktorlar Caddesi üzerinde. Ona laf atamadım zira yanında arkadaşları vardı.

Resim Sivas Büyük Otel lobisinde çekildi. Formanın içerisine boğazlı kazak olur mu demeyin! Dışarıda sıcaklık -4. Babamın kravata dikkat!

2 yorum:

Bülent Gürsoy (Akarbaşı) 4 Ağustos 2009 10:46  

İsviçre takımı olsa iyi de, Ajax ile eşleşsek Red Light'ı görmeye gider, işte o fena olur :)

ziggytheking 4 Ağustos 2009 13:23  

O hiç aklıma gelmemişti şimdi :)

  © Blogger templates Psi by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP